رنگ زدن سینمای بالیوود قاچاقچی بالیوود

رنگ زدن: سینمای بالیوود قاچاقچی بالیوود سینمایی شاهرخ خان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی تولد ۲۵۰ نوزاد در دقیقه

طبق اعلام شرکت ملل هر دقیقه به طور میانگین ۲۵۰ نوزاد متولد می‌شوند که تعداد آنان در سال به بیش از ۱۳۰ میلیون نوزاد می‌رسد. 

تولد ۲۵۰ نوزاد در دقیقه

تولد ۲۵۰ نوزاد در دقیقه

عبارات مهم : جمعیت

طبق اعلام شرکت ملل هر دقیقه به طور میانگین ۲۵۰ نوزاد متولد می شوند که تعداد آنان در سال به بیش از ۱۳۰ میلیون نوزاد می رسد.

به گزارش ایسنا، از آنجا که تمام آمارها تخمینی است نمی توان در این باره به طور قطع اظهارنظر کرد هرچند اطلاعات شرکت ملل حاکی از آن است که در سال ۱۸۰۰ میلادی جمعیت دنیا یک میلیارد نفر بوده و در سال ۱۹۲۷ به دو میلیارد نفر رسیده هست. همچنین جمعیت دنیا در سال ۱۹۸۷میلادی پنج میلیارد نفر بوده و اکنون بیش از ۷.۵ میلیارد نفر برآورد شده است هست. در عین حال آینده نگری شده است که جمعیت دنیا تا سال ۲۱۰۰ به ۱۱ میلیارد نفر برسد.

در بررسی های شرکت ملل آمده است از دهه ۱۹۶۰ میلادی در سال تعداد بیشتری نوزاد پسر نسبت به دختر متولد شده است هست. گفته شده است حدود ۱۱۷ میلیون دختر در آسیا و شرق اروپا به علت تمایلات تبعیض آمیز به داشتن فرزند پسر و تعیین جنسیت نوزاد از بین بردن شده است اند.

تولد ۲۵۰ نوزاد در دقیقه

طی ۳۰ سال گذشته بعضی از مناطق شاهد زیاد کردن ۲۵ درصدی تولد نوزادان پسر بوده اند که نشان دهنده جایگاه و اوضاع سطح پایین زنان و دختران در این کشورهاست. عدم تعادل جنسیتی می تواند تاثیرات اجتماعی آسیب زشت همچون قاچاق انسان و زیاد کردن خشونت جنسی به همراه داشته باشد.

بنابر گزارش شرکت ملل، همچنین سریع ترین رشد جمعیت در آفریقا و آسیا ثبت شده است به طوری که تا سال ۲۰۵۰ میلادی ۱۵ کشور از ۲۰ منطقه پرجمعیت دنیا در این نواحی جای می گیرند. تا سال ۲۱۰۰ یک سوم تمامی جمعیت دنیا از کشورهای آفریقایی هستند.

طبق اعلام شرکت ملل هر دقیقه به طور میانگین ۲۵۰ نوزاد متولد می‌شوند که تعداد آنان در سال به بیش از ۱۳۰ میلیون نوزاد می‌رسد. 

همچنین در نقاط دیگری از دنیا رشد جمعیت متوقف شده است یا حتی روند معکوس پیدا کرده که از آن جمله می توان به غرب اروپا، ژاپن و روسیه اشاره کرد.

از دیگر تغییرات جهانی جمعیت شناختی، اوج رفتن میانگین سنی جمعیت در کشورهای توسعه یافته از قبیل ژاپن و آلمان و کشورهای در حال توسعه هست. در عین حال بنابر آینده نگری ها در کشورهای بنگلادش، کامبوج، ویتنام و مغولستان جمعیت افراد بالای ۶۰ سال تا ۲۰۵۰ سه برابر می شود.

در سال جاری، تعداد مردم سراسر دنیا که بیش از ۶۰ سال سن دارند جهت نخستین بار به بیش از یک میلیارد نفر می رسد و آینده نگری می شود تا سال ۲۰۵۰ به دو میلیارد نفر زیاد کردن پیدا کند.

تولد ۲۵۰ نوزاد در دقیقه

به گزارش گاردین، کم شدن قیمت زاد و ولد می تواند به شرایطی منتهی شود که تعداد کارگران جوانی که وارد محیط کار می شوند کم کردن پیدا کرده و در برابر هزینه خدمات اجتماعی و مراقبتی مرتبط با زیاد کردن سن زیاد شود.

واژه های کلیدی: جمعیت | نوزاد | میلادی | تولد نوزاد | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs