رنگ زدن سینمای بالیوود قاچاقچی بالیوود

رنگ زدن: سینمای بالیوود قاچاقچی بالیوود سینمایی شاهرخ خان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی به قرار منع تعقیب اعتراض کردیم / شاکیان پرونده فیلترینگ تلگرام

وکلای دادگستری که شکایتشان از تصمیم بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه مبنی بر فیلتر خبر رسان تلگرام به صدور قرار منع تعقیب منجر شده است هست، در نشستی خبری گفتند که ب

به قرار منع تعقیب اعتراض کردیم / شاکیان پرونده فیلترینگ تلگرام

شاکیان پرونده فیلترینگ تلگرام: به قرار منع تعقیب اعتراض کردیم

عبارات مهم : قانون

وکلای دادگستری که شکایتشان از تصمیم بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه مبنی بر فیلتر خبر رسان تلگرام به صدور قرار منع تعقیب منجر شده است هست، در نشستی خبری گفتند که به قرار صادره اعتراض کرده اند.

به گزارش ایسنا، آرش کیخسروی یکی از وکلای شاکی در این پرونده در این نشست اظهار کرد: مقامات قضایی مطالبی را در رابطه با این پرونده مطرح کردند که خواستیم در جهت پاسخگویی به این مطالب اقدامی صورت گیرد و باب گفت وگو میان شهروندان و حاکمیت برقرار شود.

به قرار منع تعقیب اعتراض کردیم / شاکیان پرونده فیلترینگ تلگرام

سعید دهقان یکی دیگر از وکلای مطرح کننده شکایت در این پرونده نیز گفت: علت برگزاری این جلسه اطلاع رسانی در رابطه با ثبت رسمی اعتراض ما به قرار منع تعقیب صادر شده است در شعبه ۷ دادسرای خاص کارکنان دولت هست. قرار صادر شده است به موجب ماده ۲۶۷ قانون آیین دادرسی کیفری باید از سوی بازپرسی به شکات ابلاغ شود در صورتی که این قرار راسا از ناحیه دادستان محترم و به گونه ای که گویا حکم نهایی بوده است اطلاع رسانی شد و این امر خلاف قانون بوده است.

دهقان با طرح این پیشنهاد که قانون گذاران باید اراده ملی را به عنوان مصلحت اجتماعی لحاظ کنند، خاطرنشان کرد: در رابطه با فیلترینگ خبر رسان تلگرام یک فرد در دادسرا جهت ۴۵ میلیون نفر تصمیم گرفت.

وکلای دادگستری که شکایتشان از تصمیم بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه مبنی بر فیلتر خبر رسان تلگرام به صدور قرار منع تعقیب منجر شده است هست، در نشستی خبری گفتند که ب

در ادامه این نشست محمد مقیمی یکی دیگر از وکلای طرح شکایت در این پرونده در پاسخ به سوالی در جهت میزان امیدواری به باز شدن باب گفت و گو با مقامات قضایی، گفت: جهت رسیدن به دموکراسی، حاکمیت قانون و استقلال قوه قضاییه نیاز به وقت و گذار وجود دارد و آنچه که به ما مربوط می شود کاری است که انجام دادیم و باید صبور باشیم. دادگاه واقعی افکار عمومی است و قطعا این اقدام به عنوان یکی از گارانتی های دستیابی به حقوق شهروندی می تواند تاثیرگذار باشد.

در ادامه این نشست ابوذر نصر الهی با بیان اینکه پرونده خبر رسان تلگرام و اقدام وکلا می تواند محک خوبی جهت دستگاه قضایی باشد، تصریح کرد: این اقدام نشان می دهد که قوه قضاییه تا چه حد به آزادی ها و حقوق مشروع ملت و حقوقی که در قانون اساسی به آن تصریح شده است پایبند هست. آزادی مردم و آزادی دسترسی به اطلاعات اساسی ترین حقوقی است که نباید در مورد آن سکوت کرد.

نصرالهی در رابطه با اینکه آیا در حال حاضر استفاده از خبر رسان تلگرام جرم محسوب می شود، افزود: تا زمانی که جهت فعل یا ترک فعلی صراحتا مجازاتی تعیین نشده باشد، کسانی که آن را انجام می دهند مرتکب جرم نشده اند. هرچند که مقام قضایی دستور فیلتر خبر رسان تلگرام را صادر کرده است ولی در قانون هیچ مجازاتی جهت استفاده از خبر رسان تلگرام بیان نشده و صحبت های بعضی مبنی بر جرم بودن این اقدام مبنای قانونی و حقوقی ندارد.

به قرار منع تعقیب اعتراض کردیم / شاکیان پرونده فیلترینگ تلگرام

در ادامه کیخسروی در تصویر العمل به سوالی مبنی بر اینکه آیا در رابطه با این طرح شکایت از سوی نهادی و یا مقاماتی تحت فشار بوده اید یا نه؟ گفت: تحت فشار از طرف هیچ یک از مقامات نبودیم ولی متاسفانه بازپرس به هیچ یک از استدلالات ما پیگیری نکرد.

واژه های کلیدی: قانون | تلگرام | پرونده | اعتراض | قانونی | قوه قضاییه | قانون اساسی | دستگاه قضایی | وکلای دادگستری | فیلترینگ تلگرام

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs