رنگ زدن سینمای بالیوود قاچاقچی بالیوود

رنگ زدن: سینمای بالیوود قاچاقچی بالیوود سینمایی شاهرخ خان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی اعدام قاچاقچیان از بین بردن نمی‌شود ، توزیع مخدردولتی قانونی نیست، ورود مخدری تازه به کشور

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلام آنکه مجازات اعدام جهت قاچاقچیان مواد مخدر از بین بردن نمی‌شود، از طرح توزیع موادمخدر دولتی انتقاد کرد و گفت:

اعدام قاچاقچیان از بین بردن نمی‌شود ، توزیع مخدردولتی قانونی نیست، ورود مخدری تازه به کشور

ورود مخدری تازه به کشور/ توزیع مخدردولتی قانونی نیست/ اعدام قاچاقچیان از بین بردن نمی شود

عبارات مهم : اعتیاد

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلام آنکه مجازات اعدام جهت قاچاقچیان مواد مخدر از بین بردن نمی شود، از طرح توزیع موادمخدر دولتی انتقاد کرد و گفت: در هیچ جای دنیا موادمخدر دولتی توزیع نمی شود؛ در این زمینه ما تابع و پیرو قوانین بین المللی هستیم، این درحالی است که این طرح با قوانین داخلی کشور هم مغایرت دارد.

به گزارش ایسنا، سردار علی مویدی در نشست خبری امروز خود گفت: از بین بردن اعدام در مجازات قاچاقچیان مواد مخدر نداریم. هرچند بحث های متفاوتی دراین زمینه انجام شده است که خوشبختانه نمایندگان مجلس دراین زمینه توجیه شده است اند.

اعدام قاچاقچیان از بین بردن نمی‌شود ، توزیع مخدردولتی قانونی نیست، ورود مخدری تازه به کشور

وی ادامه داد: مجلس به منظور اصلاح مجازات قاچاقچیان مواد مخدر، اصلاحات خود را پیشنهاد دادند ولی آنچه در رسانه ها در خصوص این اصلاحات مطرح شد درست نیست و با آنچه منظور و مقصود مجلس بود تفاوت دارد. درصورت تصویب اصلاحات قانون مجازات قاچاقچیان و مجرمان مواد مخدر نیز در روند فعلی تاثیرات زیادی نخواهد داشت.

مجازات اعدام قاچاقچیان از بین بردن نمی شود

طبق قوانین نمی توانیم موادمخدر دولتی توزیع کنیم

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلام آنکه مجازات اعدام جهت قاچاقچیان مواد مخدر از بین بردن نمی‌شود، از طرح توزیع موادمخدر دولتی انتقاد کرد و گفت:

مویدی در ادامه تاکید کرد: از بین بردن اعدام در مجازات قاچاقچیان مواد مخدر صورت نخواهد گرفت.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه بامواد مخدر در خصوص توزیع مواد مخدر دولتی نیز تاکید کرد: عنوان مطرح شده است قطع رابطه قاچاقچیان و مصرف کنندگان یعنی معتادان هست. هرچند طبق قوانین کنوانسیون های بین المللی و مقررات داخلی کشور نمی توانیم نسبت به توزیع مواد مخدر دولتی اقدام کنیم و در هیچ کشوری نیز چنین اتفاقی نمی افتد. هرچند بعضی کشورها روانگردان ها را به صورت کنترل شده است در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند ولی در هیچ کشوری کراک، هروئین و تریاک توزیع نمی شود.

مشکلی جهت تامین شربت تریاک نداریم

ورود مخدر تازه «ان پی اس» به کشور و حمل ساده آن

اعدام قاچاقچیان از بین بردن نمی‌شود ، توزیع مخدردولتی قانونی نیست، ورود مخدری تازه به کشور

مویدی در خصوص طرح توزیع شربت تریاک در مراکز ماده 16 که به وسیله مجلس شورای اسلامی تصویب شده است است نیز، گفت: نمونه های زیادی داشته ایم که مصرف شربت تریاک باعث بهبودی فرد مصرف کننده شده است هست. به همین علت امیدواریم این روش که روشی علمی و جایگزینی جهت ترک مواد است در کشور ما نیز پیگیری شود. این درحالی است که مشکلی در کشور جهت تامین آن نداریم.

وی در ادامه از ورود مواد مخدر تازه به کشور خبر داد و گفت: مواد مخدری تازه با پایه روانگردان به نام ” ان پی اس” به کشور وارد شده است است که به علت شباهت آن به دارو ، حمل این مواد مخدر بسیار ساده است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلام آنکه مجازات اعدام جهت قاچاقچیان مواد مخدر از بین بردن نمی‌شود، از طرح توزیع موادمخدر دولتی انتقاد کرد و گفت:

آموزش کارکنان فرودگاه و گمرک جهت شناختن مخدر ان پی اس از دارو

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه به آموزش کارکنان فرودگاه و گمرک جهت برخورد با قاچاق این ماده مخدر به کشور گفت: امیدواریم با تلاش رسانه ها و مردم توفیقات خوبی در برخودر با این مواد و جلوگیری از همه گیر شدن آن در جامعه داشته باشیم.

مویدی در ادامه با بیان اینکه در ستاد مبارزه با مواد مخدر نگاهمان با وزارت بهداشت یکسان است گفت: ورازت بهداشت یکی از ارگانهای ذیربط در حوزه مبارزه با مواد مخدراست که همکاری های خوبی را با ستاد مبارزه با مواد مخدر داشته است.

اعدام قاچاقچیان از بین بردن نمی‌شود ، توزیع مخدردولتی قانونی نیست، ورود مخدری تازه به کشور

اسناد توزیع کوپنی تریاک در وقت پهلوی نشان از غیرقابل قبول بودن طرح دارد

به گزارش ایسنا، مویدی در ادامه با اشاره به آنکه رسانه ای شدن عنوان توزیع مواد مخدر دولتی باعث ایجاد التهاب در جامعه شد، گفت: التهابی در پی مسئله توزیع مواد مخدر دولتی در جامعه ایجاد شد که به خاطر رسانه ای شدن طرح ناپخته توزیع مواد مخدر دولتی بود. این در حالی است که ستاد مبارزه با مواد مخدر خیلی تلاش کرد تا برنامه های متعددی برگزار کند و تبعات رسانه ای شدن این برنامه ها و طرح های ناپخته را اعلام کرد. لیکن کاملا مشهود بود که طرح توزیع مواد مخدر دولتی ناپخته است و آنچه که در رسانه ها دراین خصوص مطرح شد با آنچه که در طرح مجلس آمده بود 180 درجه تفاوت می کرد. لیکن بعضی رسانه ها فعالانه در این زمینه ورود و فقط سیاهنمایی کردند.

مویدی ادامه داد: اسنادی مطرح شد که نشان می داد در وقت حکومت پهلوی وزارت بهداشت اعلام کرده بود که توزیع مواد مخدر دولتی در قالب کوپن تریاک اصلا قابل قبول و اجرایی نیست. این درحالی است که امروز با پرداخت غیرکارشناسانه رسانه ها در این امر التهاب زیادی در امر مواد مخدر و مبارزه با آن در کشور ایجاد شد.

تجهیز و مکانیزه کردن فرودگاه ها جهت جلوگیری از قاچاق مواد مخدر

وی در ادامه به تجهیز و مکانیزه کردن فرودگاه ها در زمینه جلوگیری از قاچاق و ورود مواد مخدر به کشور اشاره کرد و گفت: موارد زیادی از طریق پلیس فرودگاه ها شناسایی و دستگیر شدند. این دستگیری ها علاوه بر ورود مواد روان گردان و مخدر در کشور از خروج مواد به صورت قاچاق نیز جلوگیری می کند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه با تاکید بر آنکه هم اکنون که در آستانه شروع سفرهای زیارتی حج تمتع قرار داریم باید آموزشهای مورد نیاز را بدهیم که به هیج عنوان حجاج هیچ دارو و هیچ مخدری را با خود حمل نکنند، به قوانین سختگیرانه عربستان در مورد مواد مخدر اشاره کرد و گفت: هم اکنون آموزش های مورد نیاز به حجاج داده شده است و امیدواریم با پیشگیری هایی که انجام شده است حج 96 در آرامش و بدون هیچ مشکلی صورت گیرد.

ورود مواد پیش ساز از مرزهای غربی /همه کولبران قاچاقچی نیستند

مویدی در ادامه به کولبران و نقش آنها در قاچاق مواد مخدر اشاره کرد و گفت: همه کولبران قاچاقچی نیستند. این درحالی است که بخشی از آنها جهت تامین معاش خود اقدام به کولبری می کنند. ولی در مرزهای غربی معضل ورود مواد پیش ساز را داریم که البته مرزبانها در این زمینه آموزش دیده اند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه به طرح توانمند سازی مربیان پرداخت و گفت: با همکاری آموزش و پرورش در امسال در تمام استانهای کشور طرح توانمند سازی مربیان به منظور پیشگیری از بروز و شیوع اعتیاد در میان دانش آموزان دنبال خواهد شد. در حال حاضر این ارزیابی ما مثبت بوده و تلاش می کنیم تا راه پیشگیری را از مدارس و خانواده ها دنبال کنیم.

ساماندهی 2800 کارتن خواب، متکدی و معتاد متجاهر ظرف دو هفته گذشته

وجود 40 هزار معتاد متجاهر در کشور

مویدی در خصوص بازگشت معتادان خطرناک که دارای بیماریهای عفونی مانند ایدز هستند به سطح خیابانها گفت: درتهران تحرکات خوبی در زمینه ساماندهی معتادان صورت گرفته هست. هرچند افرادی که بعد از درمان اعتیاد مجددا تهاجر به اعتیاد کرده و به سطح خیابانها برمی گردند تکدی گری و بیماریهای عفونی در بین آنها مشهود است.

وی ادامه داد: طی دو هفته گذشته 2800 نفر ساماندهی شدند که البته بخش زیادی از آنها معتاد نبوده بلکه کارتن خواب ویا متکدی هستند و یا آنکه از منزل رانده شده است اند.

وی در ادامه با بیان اینکه وزارت بهداشت و بهزیستی تلاشهای خوبی جهت شناسایی معتادان متجاهر از سطح خیابان انجام داده اند، گفت: هم اکنون 40 هزار نفر معتاد متجاهر در سطح کشور وجود دارد که اگر این تعداد معتاد ساماندهی شوند و ظرفیت سازی ها درست صورت گیرد کار بسیار بزرگی در زمینه اعتیاد انجام خواهد شد که البته وزیر کشور این مسئله را با جدیت دنبال می کند.

ادعای افرادی که عملکرد ستاد را زیر پرسش می برند، درست نیست

وی در ادامه با اشاره به آنکه طی هفته های گذشته بعضی مدعی شده است اند که عملکرد ستاد مبارزه به مواد مخدر قابل قبول نیست، عنوان کرد: ستاد مبارزه به مواد مخدر یک مجموعه اجرایی نیست بلکه نزدیک به 20 دستگاه در این حوزه فعالیت می کنند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: کسانی که ادعا می کنند عملکرد ستاد مبارزه با مواد مخدر قابل قبول نیست ادعای آنها درست نیست، لیکن اعتیاد فرآیندی است که اگر در آن کم کاری شود همه اعضا کم کاری کرده اند و امیدواریم به عملکرد ستاد مبارزه به مواد مخدر منصفانه و واقع بینانه نگاه شود و به تلاش هایی که در این 4 سال در حوزه مقابله مبارزه و پیشگیری صورت گرفته و آمارهایی که در این خصوص منتشر می شود، توجه کنند. لیکن انصاف از شاخصه های مومن هست؛ البته ما از انتقادات سازنده نیز استقبال می کنیم.

افزایش 34 درصدی درگیری های مسلحانه مبارزه با مواد مخدر

مویدی در ادامه به ارائه کارنامه فعالیت ستاد مبارزه با مواد مخدر در دولت یازدهم در مقایسه با دولت دهم پرداخت و گفت: از 4 سال گذشته رویکرد ما فرهنگ پیشگیرانه و آموزش مهارت های زندگی بوده که در این زمینه رشد 108 درصدی داشته ایم.

وی در ادامه افزود: از سال 88 تا 91 در زمینه مبارزه با مواد مخدر 5688 درگیری مسلحانه در کشور صورت گرفت این درحالی است که این آمار در سالهای 92 تا 95 به 8808 مورد رسید و به این ترتیب طی دولت یازدهم شاهد زیاد کردن 34 درصدی درگیریهای مسلحانه در جهت مبارزه با مواد مخدر در کشور بودیم.

مویدی در ادامه در خصوص متلاشی کردن باندهای فعال در زمینه مواد مخدر نیز گفت: طی 4 سال گذشته نسبت به دولت دهم در زمینه متلاشی کردن باندهای فعال در زمینه مواد مخدر رشد 13.7 درصدی داشته ایم.

بدنبال کم کردن آمار قربانیان جرایم موادمخدر هستیم

مویدی در ادامه با بیان آنکه به دنبال کم کردن آمار قربانیان جرایم مربوط به مواد مخدر هستیم، گفت: طی 4 سال دولت یازدهم شاهد کم کردن 32 درصدی کشته شدن اشرار در حوزه مواد مخدر بوده ایم.

وی همچنین به زیاد کردن 25 درصدی کشفیات سلاح نیز طی دولت یازدهم در زمینه مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: طی 4 سال دولت تدبیر و امید شاهد زیاد کردن 15.2 درصدی کشفیات هستیم. این در حالی است که 4.7 درصد نیز زیاد کردن کشفیات شیشه و مشتقات مت آمفتامین ها را داشتیم.

مویدی در ادامه با تاکید بر آنکه یکی از اساسی ترین کارهای ستاد مبارزه با مواد مخدر طی 4 سال دولت یازدهم تشکیل و فعال کردن کمیته شناسایی مواد پیش ساز در کشور بوده هست، گفت: در این راستا توفیقات خوبی به دست آوردیم به طوری که 1500 درصد شاهد زیاد کردن کشفیات مواد پیش ساز در کشور بودیم.

رشد 7 درصدی زندانیان جرایم موادمخدر

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: طی 4 سال دولت یازدهم 38 درصد زیاد کردن دستگیرشدگان جرائم مربوط به مواد مخدر را داشتیم که البته میانگین زندانیان جرایم مربوط به موادمخدر طی 4 سال اخیر 7 درصد رشد داشته است.

مویدی در ادامه با بیان آنکه از سال 89 قانون مبارزه با مواد مخدر شیشه و مواد صنعتی در کشور اصلاح شد نیز گفت: طبیعی است که از دهه 90 به بعد با اصلاح این قانون شاهد زیاد کردن کشفیات و اصلاح عملکرد در حوزه مبارزه با مواد صنعتی و شیشه باشیم. لیکن تا قبل سال 89 اصلا قانون برخورد با مجرمان مواد صنعتی را در کشور نداشتیم.

وی در خصوص مراکز مجاز درمان و کم کردن آسیب اعتیاد گفت: تعداد مراکز در مان و کم کردن آسیب اعتیاد از سال 91 تا 95 رشد 61 درصدی داشته و تعداد آنها در سطح کشور حدود 8 هزار و 45 نفر رسیده است که در این میان زیاد کردن 39 درصدی پذیرفته شدگان در این مراکز را نیز داشته ایم.

رشد 450 درصدی پذیرش معتادان متجاهر در مراکز ماده 16

مویدی در خصوص پذیرش شدگان معتادان متجاهر در مراکز ماده 16 در سالهای 81 تا 91 گفت: در دولت دهم 17 هزار نفر در مراکز ماده 16 پذیرش شده است بودند. این در حالی است که تعداد این افراد در دولت یازدهم سالهای (91 تا 95) به 80 هزار نفر رسید و به این ترتیب در این زمینه نیز رشد 450 درصدی داشتیم.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر درخصوص بیمه اعتیاد نیز گفت: یکی از گله مندیهای ما در زمینه بیمه اعتیاد از وزارت رفاه است و امیدواریم دوستان ما در وزارت رفاه پیگیری بیمه معتادان را در امسال در دستور کاری خود قرار دهند تا این مسئله نیز حل شود.

به گفته مویدی شرکت بهزیستی کشور در خط مقدم مبارزه با اعتیاد درکشور واقع شده است است و مسئله درمان در اختیار شرکت بهزیستی نیست بلکه در حوزه دیگری است که باید نسبت به آن نیز اهتمام شود.

کیفیت «شیشه» هر روز بدتر می شود

وی در آخر در خصوص کیفیت مواد مخدر صنعتی و تاثیرات مخرب آن بر مصرف کنندگان نیز گفت: این مواد به صورت بهداشتی و استاندارد تهیه نمی شود که بتوان کیفیت آن را کنترل کرد. بعد طبیعی است آنچه به صورت مخفیانه و قاچاق وارد کشور می شود، ضد سلامت و امنیت جسمی و معنوی افراد باشد، این درحالی است که مواد مخدر شیشه اساسا مضر است و کیفیت آن نیز هر روز بدتر از قبل می شود. تولید شیشه در داخل خیلی خفیف (کم) است ولی در این میان شاهد ورود این ماده صنعتی به کشور نیز هستیم.

واژه های کلیدی: اعتیاد | قاچاقچیان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs