رنگ زدن سینمای بالیوود قاچاقچی بالیوود

رنگ زدن: سینمای بالیوود قاچاقچی بالیوود سینمایی شاهرخ خان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار پزشکی تاثیرات مثبت حمام آب گرم بر سلامت قلب و عروق

یک مطالعه تازه نشان می‌دهد که حداقل پنج بار استحمام در وان آب گرم در هر هفته می‌تواند اوضاع سلامت قلبی – عروقی را در سالمندان اصلاح بخشد. 

تاثیرات مثبت حمام آب گرم بر سلامت قلب و عروق

تاثیرات مثبت حمام آب گرم بر سلامت قلب و عروق

عبارات مهم : سلامت

یک مطالعه تازه نشان می دهد که حداقل پنج بار استحمام در وان آب گرم در هر هفته می تواند اوضاع سلامت قلبی – عروقی را در سالمندان اصلاح بخشد.

به گزارش ایسنا، چندین مطالعه تازه به مزایای سونا جهت سلامتی اشاره کرده اند و نشان می دهند تمدد اعصاب در اتاق های گرم پر از بخار مزایای شگفت انگیزی جهت قلب و عروق از جمله کم کردن خطر مبتلا شدن به فشار خون اوج در مردان و کم کردن شدید خطر مبتلا شدن به سکته مغزی در مردان و زنان به همراه دارد.

یک مطالعه به طور خاص نشان داد افرادی که بین چهار تا هفت مرتبه در هفته از سونا استفاده می کنند ۶۰ درصد از افرادی که تنها یک مرتبه در هفته به سونا می روند کمتر در معرض خطر سکته مغزی قرار دارند. همچنین این افراد ۴۶ درصد کمتر در معرض خطر مبتلا شدن به فشار خون اوج قرار دارند.

تاثیرات مثبت حمام آب گرم بر سلامت قلب و عروق

اما آیا بسیاری از افرادی که امکان استفاده از سونا را به طور منظم ندارند می توانند مزایای سلامتی مشابهی را از طریق حمام های آب گرم به دست آورند؟

گروهی از دانشمندان ژاپنی در پاسخ به این پرسش بررسی هایی از ۸۷۳ سالمند بین ۶۰ تا ۷۶ ساله در مورد روش های استحمام با آب گرم به عمل آوردند. در این بررسی «آب گرم» با دمای بیش از ۴۱ درجه سانتیگراد و وقت هر نوبت حمام آب گرم به طور میانگین حدود ۱۳ دقیقه در نظر گرفته شد.

یک مطالعه تازه نشان می‌دهد که حداقل پنج بار استحمام در وان آب گرم در هر هفته می‌تواند اوضاع سلامت قلبی – عروقی را در سالمندان اصلاح بخشد. 

به طور کلی این مطالعه نشان داد استحمام با آب گرم تاثیر مطلوبی بر پویایی جریان خون و مقابله با تصلب شرائین دارد. به طوری که افرادی که حداقل پنج مرتبه در هفته با آب گرم حمام می کردند به طور قابل توجهی کمتر از دیگران نشانه های گرفتگی قلبی – عروقی داشتند.

به گزارش مدیکال نیوزتودی، بر اساس این یافته ها حمام آب گرم می تواند بر سیستم قلب و عروق تاثیرات مثبت داشته باشد ولی این تنها یک نظریه بوده و ممکن است نتیجه های این مطالعه به عوامل دیگر در شیوه زندگی این افراد مربوط باشد، آیا که افرادی که به طور منظم حمام می کنند ممکن است زیاد سبک زندگی کم استرس یا رژیم غذایی سالم تری را دنبال کنند.

واژه های کلیدی: سلامت | مردان | سلامتی | مطالعه | استحمام | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs